...

Burger Drwala jest jak ciężarówka Coca-Coli

Lepsza strona zimy to kontynuacja akcji marketingowej McDonalds sprzed roku, tym razem — zrobiło się jeszcze głośniej!

Linki do dobrodziejstw

3 rzeczy do zapamiętania

Kampania reklamowa godna naśladowania — jak?

Pierwsza informacja na Social Mediach ukazała się 22 Listopada, gdzie na ofc. Fanpage Polska ukazał się post, “że już się zbliża”! Warto zauważyć małego burgera w środku literki “O”. Kolejnego dnia, 23 listopada za hasłem reklamowym pojawił się duży burger — bez wątpliwości to zdradziło cały plan. 24 listopada oficjalnie ogłoszono, że Drwal już jest! A za hasłem ukazało się zdjęcie, gdzie od samego patrzenia chce się jeść!

McDonaldsPolska 1
Źródło: https://www.facebook.com/McDonaldsPolska/
McDonaldsPolska
Źródło: https://www.facebook.com/McDonaldsPolska/
McDonaldsPolska 3
Źródło: https://www.facebook.com/McDonaldsPolska/

W międzyczasie trwała kampania reklamowa w Telewizji, YouTube związana z informacją, że DRWAL już jest! Nie ma się co dziwić, bo im więcej razy zobaczymy daną reklamę czy też przekaz — to bardziej utkwi nam to w pamięci. Nawet jeśli sami nie skorzystamy, to w rozmowie z inną osobą czy też w miejscu publicznym, innej osobie zapala się lampka.

Sama akcja polegała na zebraniu kilku uczestników i nakręcenia krótkiego wideo, gdzie przed wszystkimi innymi osobami — wybrańcy mogą zjeść burgera i “przejść do wspaniałej krainy zimowej” – taka .. narnia dla podniebienia.

Jednym z elementów życia, które wzbudza w nas emocje — jest jedzenie. Pyszny burger, który tylko czeka, aż włożysz go do ust, popijając napojem oraz zajadając się zakręconymi frytkami – tosz to wspaniałe!


Od samego czytania chce się jeść i ślinka leci, co?

Podkręcenie imprezy

30 Listopada pojawiła się grafika oraz tekst do wpisu, który sugerował jasno – “Idź do maka”.  Z rozsypanki literek trzeba było wybrać jeden wyraz i go spełnić. Zostaliśmy zaatakowani z każdej strony informacją, że trzeba tam iść! Powstała również dieta drwalowa, która mówi o jedzeniu 5x w tygodniu tegoż burgera, ale frytki tylko raz. 

 

3 grudnia, gdy wszystko było już jasne — padło pytanie “Ile razy już jedliście?”  Więc nawet jeśli ktoś nie jadł, to zrobiło mu się głupio — że nie jadł!

McDonaldsPolska 4
Źródło: https://www.facebook.com/McDonaldsPolska/
McDonaldsPolska 5
Źródło: https://www.facebook.com/McDonaldsPolska/

Co ma wspólnego Burger Drwala z ciężarówką Coca-Coli?

Otóż to, że jest dostępny w ograniczeniu czasowym. Wszyscy wiedzą, że gdy ciężarówka przyjeżdża do Twojego miasta, to świetne miejsce i czas, aby udać się tam z rodziną, zrobić sobie zdjęcie ze Św. Mikołajem oraz odebrać puszkę coli zupełnie bezpłatnie. To sprawia, że ludzie jeszcze bardziej pamiętają o marce.

Gdyby puszka, czy też szklana butelka Coca-Coli nie była tak dobrze pamiętana dzięki tej akcji, czy też “brandingu” to byłby to zwykły napój. Kto by wiedział, że to właśnie ta Cola-Cola? Akcja ciężarówki jest powtarzana rok w rok. Jest to niecodzienne widowisko i ludzie zazwyczaj są tam szczęśliwi — dlatego jeszcze bardziej zostaje nam to w pamięci.

Liczy się to, jakie emocje w nas były podczas: XYZ ( tutaj możesz sobie wpisać wszytko, nawet sex.) Jeśli było fajnie, to chce się jeszcze raz, jeśli nie — to podchodzimy z pewnym, zdobytym doświadczeniem i obiekcjami, ale na to też są sposoby.

Cała sytuacja sprawia, że Burger staje w centrum — przy okazji jest smaczny dla więkoszości, co jeszcze bardziej skłania do jego zakupu. Przygotowane zostały również infografiki, które zawierają tabelę kaloryczności i makroskładników do wszystkich rodzajów Drwala.

Jakie są rodzaje i jaka jest cena Burgera Drwala?

Można powiedzieć, że Burger Drwala jest w “5 smakach”! Otóż możemy wybrać spośród:

  • Burger Drwala Klasyczny,
  • Burger Drwala z Kurczakiem,
  • Burger Drwala Podwójny,
  • Burger Drwala z Żurawiną,
  • Burger Drwala na Ostro

Także czy to lepsza strona zimy, odpowiedz sobie czytelniku sam/sama!

Poznaj na oficjalnej stronie >> 

Dzięki za przeczytanie!

Mateusz Leman

Ostatnie artykuły

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.