...

Dlaczego WordPress jest tak popularny? Do czego służy i jakie są jego główne zalety oraz wady?

WordPress jest otwartym oprogramowaniem, z którym stworzysz piękną witrynę, blog czy aplikację – a wszystko jest bezpłatne! Naszym klientom tworzymy strony właśnie o ten CMS – czyli, system zarządzania treścią. 

Link do strony WordPressa

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o WordPress!

Dlaczego WordPress Jak zacząć z wordpress

Darmowy system zarządzania treścią

Tak! Ten system nic Cię nie kosztuje, a jedyną inwestycją jest utrzymanie hostingu Twojej witryny. Bezpłatnie możesz stworzyć własny blog, nowy wpis, witrynę informacyjną czy też prosty sklep internetowy z kilkoma lub nawet z dużą ilością produktów. Realizowaliśmy sklep, gdzie jest ponad 700 produktów!

Do prawidłowego działania potrzebna Ci będzie domena, hosting oraz zabezpieczenie ssl, gdzie pisałem o tym tutaj >> Jak kupić domenę, hosting, certyfikat SSL?

Mnogość motywów

Oprogramowanie dostarcza ponad 4500 motywów/szablonów do wyboru. Z dostępnej puli gorąco polecam motyw Astra. Pamiętaj też, że to jak będzie wyglądała Twoja strona, zależy nie tylko od motywu, ale od ułożenia przez Ciebie odpowiednich bloków, dodania treści oraz zdjęć. Należy pamiętać, że w pozycjonowaniu strony liczy się przede wszystkim jej szybkość dziania. Także pamiętaj, aby Twoje zdjęcia optymalizować przed dodaniem na stronę.

Page-Builder np. Elementor

Jeśli mamy przygotowane środowisko, to trzeba wykonać kroki, aby nasza witryna była przyjazna dla użytkownika. Dla początkujących osób zaleca się wykorzystanie tzn. Page-Builderów, czyli w tym wypadku wtyczki Elementor, która daje nam możliwość poukładania wszystkiego na stronie. Bez umiejętności kodowania, a przez używanie gotowych rozwiązać w systemie „przeciągnij i upuść”.

Niech nie myli Cię teoretyczna prostota, bo ten proces to wierzchołek góry lodowej i od przygotowania treści, po ustawienia stylu i ustawień zaawansowanych. 

Pod uwagę należy jeszcze wziąć fakt, że stronę należy dostosować pod urządzenia mobilne! 

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi artykułami i nowościami

 

Łatwość obsługi

Sama obsługa i załapanie, o co chodzi to kwestia praktyki. Im więcej stron wykonasz, tym więcej będziesz wiedział na przyszłość. Warto natomiast na początku nauczyć się kwestii związanych z mądrym tworzeniem stron i pomijaniu błędów początkujących. Praca wtedy staje się przyjemniejsza i jesteś w stanie stworzyć stronę internetową w 3 dni. 

Od zakupu domeny, po finalną stronę z podpiętą analityką oraz blogiem z 3 wpisami.

Szeroki wachlarz zastosowania

Możesz stworzyć stronę wizytówkę, swojego bloga, stronę z produktami cyfrowymi czy też portal informacyjny. Wszystko zależy od tego, w jakim celu chcesz stworzyć stronę na WordPressie. Zainspiruj się stronami Twojej konkurencji, sprawdź jak wygląda ich strona, jakie elementy zawiera i spróbuj zastosować je u siebie. 

Pamiętaj też, że możesz tworzyć strony Landing-Page, czyli strony z jedną akcją do wykonania – np. w celu budowy bazy mailingowej swoich potencjalnych klientów. 

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.